Mediekontakter

Martin Ahlstrom

Martin Ahlström

Kommunikationsstrateg Albert Bonniers Förlag
martin.ahlstrom@bonnierforlagen.se
08-696 86 61, 070-854 09 22
katarina_arborelius

Katarina Arborelius

Chef Företagskommunikation Bonnierförlagen
katarina.arborelius@bonnierforlagen.se
070-696 66 90
Jenny Bjuhr Berggren

Jenny Bjuhr Berggren

Kommunikationsdirektör Bonnierförlagen
jenny.bjuhr.berggren@bonnierforlagen.se
08-696 80 10
marie_bjork

Marie Björk

Mediekontakt/projektledare
marie.bjork@bonnierforlagen.se
0765-42 79 70
Therese Cederblad

Thérèse Cederblad

Chef Projektledning
therese.cederblad@bonnierforlagen.se
070-726 59 00
annelie_eldh

Annelie Eldh

Mediekontakt/projektledare
annelie.eldh@bonnierforlagen.se
08-696 84 51, 070-215 42 76
Bonnierforlagen-Avatar

Emelie Gustavsson

Mediekontakt/Projektledare
emelie.gustavsson@bonnierforlagen.se
08-696 80 35, 076-526 41 32
jenny_helldahl

Jenny Helldahl

Mediekontakt/projektledare
jenny.helldahl@bonnierforlagen.se
08-696 80 78, 0765-26 09 80
sofia_heurlin

Sofia Heurlin

Mediekontakt/projektledare
sofia.heurlin@bonnierforlagen.se
08-696 87 21, 070-726 33 01
simon_hohn

Simon Hohn (föräldraledig t.o.m. dec-16)

Kommunikationsstrateg Bonnier Carlsen
simon.hohn@bonnierforlagen.se
070-789 13 00, 08-545 043 10
klara-johansson

Klara Johansson

Produktansvarig pocket
klara.johansson@bonnierforlagen.se
0765-42 80 42
marie_jungsand

Marie Jungsand

Mediekontakt/projektledare
marie.jungsand@bonnierforlagen.se
08-696 84 73, 0765-42 80 74
anna-karin_korpi-ohlund

Anna-Karin Korpi

Mediekontakt/projektledare
anna-karin.korpi@bonnierforlagen.se
08-696 84 97, 070-798 85 39
charlotta_larsson

Charlotta Larsson

Mediekontakt/projektledare
charlotta.larsson@bonnierforlagen.se
08-696 80 50, 073-374 62 94
sara_lindegren

Sara Lindegren

Kommunikationsstrateg Bokförlaget Forum
sara.lindegren@bonnierforlagen.se
08-696 87 41
Eva Persson

Eva Persson

Kommunikationsstrateg Bonnier Fakta
eva.persson@bonnierforlagen.se
08-696 80 62
hanna_lundqvist

Hanna Lundkvist

Mediekontakt/PR-koordinator
hanna.lundkvist@bonnierforlagen.se
0765-26 11 63
hakan_rudels

Håkan Rudels

VD Bonnierförlagen
hakan.rudels@bonnierforlagen.se
08-696 80 55
lisa_tell

Lisa Tell

Kommunikationsstrateg och försäljningsansvarig Wahlström & Widstrand
lisa.tell@bonnierforlagen.se
08-696 80 26
anna_tillgren

Anna Tillgren

Informationsansvarig Albert Bonniers Förlag
anna.tillgren@bonnierforlagen.se
08-696 86 54, 070-370 99 29
bodil_unenge

Bodil Unenge

Chef ÅF Kommunikation / CSR-ansvarig
bodil.unenge@bonnierforlagen.se
070-548 55 30