Kontakt

Mediekontakter

Martin Ahlström

Martin Ahlström

Kommunikationsstrateg
Albert Bonniers Förlag

martin.ahlstrom@bonnierforlagen.se

08-696 86 61, 070-854 09 22

Katarina Arborelius

Katarina Arborelius

Chef företagskommunikation
Bonnierförlagen

katarina.arborleius@bonnierforlagen.se

070-696 66 90

Jenny Bjuhr Berggren

Jenny Bjuhr Berggren

Kommunikationsdirektör
Bonnierförlagen

jenny.bjuhr.berggren@bonnierforlagen.se

08-696 80 10

Marie Björk

Marie Björk

Mediekontakt/projektledare

marie.bjork@bonnierforlagen.se

0765-42 79 70

Thérèse Cederblad

Thérèse Cederblad

Chef projektledning

therese.cederblad@bonnierforlagen.se

070-726 59 00

Annelie Eldh

Annelie Eldh

Mediekontakt/projektledare

annelie.eldh@bonnierforlagen.se

08-696 84 51, 070-215 42 76

Emelie Forsdahl

Emelie Forsdahl

Mediekontakt/projektledare

emelie.forsdahl@bonnierforlagen.se

08-696 80 35, 076-526 41 32

Jenny Helldahl

Jenny Helldahl

Mediekontakt/projektledare

jenny.helldahl@bonnierforlagen.se

08-696 80 78, 0765-26 09 80

Sofia Heurlin

Sofia Heurlin

Mediekontakt/projektledare

sofia.heurlin@bonnierforlagen.se

08-696 87 21, 070-726 33 01

Simon Hohn

Simon Hohn

Kommunikationsstrateg
Bonnier Carlsen

simon.hohn@bonnierforlagen.se

08-696 81 20, 070-789 13 00

Klara Johansson

Klara Johansson

Produkansvarig pocket

klara.johansson@bonnierforlagen.se

08-696 87 26, 0765-42 80 42

Marie Jungsand

Marie Jungsand

Mediakontakt/projektledare

marie.jungsand@bonnierforlagen.se

08-696 84 73, 0765-42 80 74

Anna-Karin Korpi

Anna-Karin Korpi

Mediekontakt/projektledare

anna-karin.korpi@bonnierforlagen.se

08-696 84 97, 070-798 85 39

Charlotta Larsson

Charlotta Larsson

Mediekontakt/projektledare

charlotta.larsson@bonnierforlagen.se

08-696 80 50, 073-374 62 94

Sara Lindegren

Sara Lindegren

Kommunikationsstrateg
Bokförlaget Forum

sara.lindegren@bonnierforlagen.se

08-696 87 41, 070-689 31 58

Hanna Lundkvist

Hanna Lundkvist

Mediekontakt/projektledare

hanna.lundkvist@bonnierforlagen.se

08-696 86 63, 0765-26 11 63

Julia Markstedt

Julia Markstedt

Mediekontakt/projektledare

julia.markstedt@bonnierforlagen.se

08-696 80 64

Eva Persson

Eva Persson

Kommunikatioonsstrateg
Bonnier Fakta

eva.persson@bonnierforlagen.se

08-696 80 62

Håkan Rudels

Håkan Rudels

VD Bonnierförlagen

hakan.rudels@bonnierforlagen.se

08-696 80 55

Lisa Tell

Lisa Tell

Kommunikationsstrateg
Wahlström & Widstrand

lisa.tell@bonnierforlagen.se

08-696 80 26

Bodil Unenge

Bodil Unenge

Förlagschef Kartago och Fenix
CRS-ansvarig

bodil.unenge@bonnierforlagen.se

08-696 89 48

Emelie Pettersson

Emelie Pettersson

Försäjlningschef digital

emelie.pettersson@bonnierforlagen.se

08-696 86 93

Återförsäljarkontakter

Helene Antelius Eklund

Helene Antelius Eklund

Marknadsförare

helene.antelius.eklund@bonnierforlagen.se

08-696 84 87, 076-542 80 30

Bo Bergman

Bo Bergman

Förlagsrepresentant

bo.bergman@bonnierforlagen.se

08-696 80 44, 070-527 95 13

Mette Bjerstedt

Mette Bjerstedt

ÅF-kommunikation

mette.bjerstedt@bonnierforlagen.se

08-696 81 04, 076-526 10 31

Yvonne Hilmo

Yvonne Hilmo

ÅF-kommunikation

yvonne.hilmo@bonnierforlagen.se

08-696 86 79, 076-542 80 09

Sandra Holmberg

Sandra Holmberg

ÅF-kommunikation

sandra.holmberg@bonnierforlagen.se

08-696 84 38, 073-546 04 85

Jessica Kolterjahn

Jessica Kolterjahn

Försäljning
Digitala barn- och ungdomsböcker

jessica.kolterjahn@bonnierforlagen.se

08-696 80 27

Maria Kristoferson

Maria Kristoferson

Storkundsansvarig

maria.kristoferson@bonnierforlagen.se

08-696 84 92, 070-512 63 80

Marlene Lennquist

Marlene Lennquist

ÅF-kommunikation

marlene.lennquist@bonnierforlagen.se

08-696 89 56, 076-542 80 56,

Mats Lennquist

Mats Lennquist

Förlagsrepresentant

mats.lennquist@bonnierforlagen.se

070-689 55 03

Charlotta Lindell

Charlotta Lindell

Storkundsansvarig

charlotta.lindell@bonnierforlagen.se

0768-26 86 52

Torgny Lundin

Torgny Lundin

Försäljningsansvarig reprint

torgny.lundin@bonnierforlagen.se

08-696 80 92, 076-526 11 22

Jeanette Löfgren

Jeanette Löfgren

Marknads- och försäljningschef
digitala böcker

jeanette.lofgren@bonnierforlagen.se

08-696 80 59

Bernt Meissner

Bernt Meissner

Försäljningschef vuxen

bernt.meissner@bonnierforlagen.se

08-696 84, 070-547 56 77 94,

Emelie Pettersson

Emelie Pettersson

Försäljningschef digital

emelie.pettersson@bonnierforlagen.se

08-696 86 93

Marcus Rehn

Marcus Rehn

Förlagsrepresentant

marcus.rehn@bonnierforlagen.se

08-696 84 80, 070-593 52 64

Stefan Strömberg

Stefan Strömberg

Kampanj och logistik

stefan.stromberg@bonnierforlagen.se

08- 696 83 90, 076-542 80 90

Susanne Trydal

Susanne Trydal

Försäljningschef barn

susanne.trydal@bonnierforlagen.se

08-696 88 35, 070-327 05 60

Göran Wiberg

Göran Wiberg

Försäljningsdirektör

goran.wiberg@bonnierforlagen.se

08-696 80, 070-546 06 16 33

Cilla Wikström

Cilla Wikström

Storkundsansvarig

cilla.wikstrom@semic.se

08-799 30 71, 076-526 11 41

Förlagsledning

Katarina Arborelius

Katarina Arborelius

Chef företagskommunikation

katarina.arborelius@bonnierforlagen.se

08-696 86 84

Jenny Bjuhr Berggren

Jenny Bjuhr Berggren

Kommunikationsdirektör

jenny.bjuhr.berggren@bonnierforlagen.se

08-696 80 10

Jonas Byström

Jonas Byström

Förlagschef Bonnier Carlsen & Bonnier Fakta

jonas.bystrom@bonnierfakta.se

08-696 80 38

Sara Börsvik

Sara Börsvik

CFO

sara.borsvik@bonnierforlagen.se

072-57 136 57

Adam Dahlin

Adam Dahlin

Förlagschef Bokförlaget Forum

adam.dahlin@forum.se

08-696 84 64

Eva Dahlin

Eva Dahlin

Litterär chef Bonnier Carlsen

eva.dahlin@bonniercarlsen.se

08-696 89 47

Eva Hansen

Eva Hansen

Produktionschef

eva.hansen@bonnierforlagen.se

08-696 89 53

Johanna Hansen

Johanna Hansen

Förlagschef Bonnier Audio

johanna.hansen@bonnierforlagen.se

08-696 84 44

Håkan Köhler

Håkan Köhler

Analyschef

hakan.kohler@bonnierforlagen.se

08-696 84 41

Jeanette Löfgren

Jeanette Löfgren

Marknads- och försäljningschef
digitala böcker

jeanette.lofgren@bonnierforlagen.se

08-696 80 59

Jesper Monthán

Jesper Monthán

Förlagschef Albert Bonniers Förlag

jesper.monthan@albertbonniers.se

08-696 82 18

Magnus Nytell

Magnus Nytell

Rättighetsdirektör

magnus.nytell@bonnierforlagen.se

08-696 84 59

Håkan Rudels

Håkan Rudels

VD Bonnierförlagen

hakan.rudels@bonnierforlagen.se

08-696 80 55

Daniel Sandström

Daniel Sandström

Litterär chef Albert Bonniers Förlag

daniel.sandstrom@albertbonniers.se

08-696 83 07

Åsa Selling

Åsa Selling

Förlagschef Bonnier Bookery

asa.selling@bonnierbookery.se

08-696 86 44

Thomas Thorhuus

Thomas Thorhuus

Administrativ chef

thomas.thorhuus@bonnierforlagen.se

08-696 80 43

Göran Wiberg

Göran Wiberg

Försäljningsdirektör

goran.wiberg@bonnierforlagen.se

08-696 80 33

Anders Vendelvik

Anders Vendelvik

CIO

anders.vendelvik@bonnierforlagen.se

08-696 82 44

Besöksadress

Sveavägen 56, Stockholm

Postadress

Box 3159, S-103 63 Stockholm

Telefon

08 - 696 84 10

Hitta till vår besöksadress

Titta på kartan

Faktureringsadress

Bonnierförlagen, Box 3159, 103 63 Stockholm